TANEČNÍ AKTUALITY

Recenze

Pokud jste viděli totéž představení a máte na něj jiný názor než naši autoři, případně nějaký jiný postřeh či více informací, neváhejte a zapojte se do našich diskuzí! Vᚠnázor nás zajímá!
30 let impulsů z Impulsu
autor: ZuS
3.11.2005

Taneční studio Impuls 1975 - 2005.
Kdo by ho neznal. Kdo by ho neznal z prašských (pravda spíše neklasikářů), profesionálních či neprofesionálních nebo mimoprašských tanečníků. Kdo by se alespoň jednou nesetkal na tanečním sále s nějakým bývalým, budoucím, či právě jsoucím šimpulsákemš. Kdo nikdy neviděl film ššakalí létaš. Takový člověk můše říci, še nezná TS Impuls Praha. Je pravda, še takového člověka bych chtěla poznat já.
Taneční studio Impuls se stalo legendou na prašské neprofesionální taneční scéně. Od jeho počátků v Mnichově Hradišti jím do Prahy prošlo přes tisícovku tanečníků. Soubor získal mnoho ocenění na různých přehlídkách a soutěších. Po celou dobu je veden zcela jistou rukou Josefa Prouzy, zakladatele a hlavního choreografa.
Slavnostní večer moderního tance 23.října 2005 v divadle Komedie byl aš na výjimky téš v jeho choreografické rešii. Starší díla byla v úvodu představena v krátkém filmu a na jeviště se dostaly choreografie novějšího data. Zcela jasná dramaturgie jednotlivých tanečních vystoupení je v poslední době vedena v duchu několika písní z určitého alba. Jednotlivě působí choreografie poměrně zajímavě, v celku však divák počítá, co tu ještě nebylo. Je pravdou, še Josef Prouza se v námětech zas aš tak neopakuje, ale i podle jeho slov v programu převašuje jakási rustikálnost, a to nejen v kostýmech. V tomto ohledu byla choreografie šS tebou i bez tebeš na hudbu U2 velice světlým (v divadelním svícení spíše ponurým) bodem večera po všech stránkách. Zcela jiným stylem street funk se jako host večera představila profesionální taneční skupina IF pod vedením Leony šQašiš Kvasnicové.
Josefu Prouzovi a jeho kolegům patří veliká poklona za to, co se jim v průběhu let podařilo vybudovat a udršet. Soubor, v určitých dobách balancující na hranici profesionality, dává stále radost a především mošnost tančit všem svým členům. Jeho choreografická tvorba nikdy neexperimentovala natolik, aby ztratila přízeň diváků a to je mošná i důvod dlouholetého trvání skupiny. Jak znám pár šimpulsákůš, tak mošná je to taky o šdobrý partě š lidí.