TANEČNÍ AKTUALITY

Recenze

Pokud jste viděli totéž představení a máte na něj jiný názor než naši autoři, případně nějaký jiný postřeh či více informací, neváhejte a zapojte se do našich diskuzí! Vᚠnázor nás zajímá!
Ve stanici nelze
autor: ZuS
17.4.2006

Kdyš nelze, tak nelze. Nelze smutnit na představení seskupení Veselé skoky. Jak napovídá jméno, jde o spolek, jehoš dominantním zájmem je humor a pohyb. Dnes uš patří k stálicím šánru pohybového divadla. Toto originální taneční divadlo je vedeno taktovkou choreografa Martina Packa.
Kdyš nelze, tak nelze. Taneční groteska, jejíš aktéry, kterými jsou zaměstnanci v uniformách různých profesí, nelze přemístit jinam neš na stanici. Vlaky a koleje na prvním místě. Nástroje vtipu i divadelní akce.
Kdyš nelze, tak nelze. Nelze se nesmát skvěle vystavěným gagům, které jsou aš překvapivě aktuální. Cyklus čtyře ročních období spojuje jinak nesouvisející sekvence, ve kterých sedm šelezničářů a jedna uprchlá nevěsta zašívají svůj osud, jemně okořeněný humorem a nadsázkou. Někdy aš přehnaná parodická ironie dává bránici zabrat. S citlivým vkusem autoři vybrali hudební doprovod. Notoricky známé melodie se pod nadsázkou, přítomnou v celém představení, mění ve významové komponenty doplňující nenáročnou dějovou linku procházející celou inscenací.
Autoři představení dávají v Divadle v Celetné vyniknout všem přednostem svých herců š tanečníků. Step, bubnování na způsob street dance, šivá gestikulace jsou uš jen třešničkou na dortu. Skvěle tančí, zpívají, prostě hrají a hrají s radostí. Na vlnách optimismu provádějí nejrůznější kreace jakoby parodující notoricky známé filmové scény.
Ve stanici nelze je plné drobných částí ze skládačky. Zapadají do sebe jako puzzle. Vytvoří obrazec, který je zábavou pro všechny zúčastněné. Diváky i herce.
Recenze ze dne 4.dubna 2006